Украина, 65000, г. Одесса, ул. Новосельского - 94, оф. 20

Як вибрати міцну і довготривалу наливну підлогу

мар

02

2019

Складно уявити собі будинок з добрим ремонтом і зі старою, облізлою підлогою. Дідусів паркет або неодноразово пофарбовані дошки під килимом точно зіпсують будь-які інтер'єрні рішення в квартирі. Одним з варіантів заміни старого покриття може стати наливна підлога. Це покриття, яким заливають кімнату і після його застигання утворюється 1-7 міліметровий рівний шар без швів і зазорів. Така підлога ще називають "рідким лінолеумом”.

Основні види наливних підлог

Наливна підлога можна використовувати і як безпосереднє підлогове покриття, і як основа для ламінату або іншого покриття. Перший вид називається "полімерне покриття" і використовується в приміщеннях, де необхідно забезпечити високу стійкість підлогового покриття і його хімічну безпеку. У свою чергу таких підлог є 4 види:

  1. Епоксидні - використовуються в місцях з особливими санітарно-гігієнічними вимогами. Ці підлоги стійкі до хімічних, кислотних і лужних пошкоджень.
  2. Епоксидні уретанові - підлоги для паркінгів, парковок та інших місць з інтенсивним рухом. Така підлога еластична і при цьому не стирається.
  3. Поліуретанові - безшовні, гладкі і не збирають пил підлоги. Відрізняються найбільш естетичним виглядом і строком служби близько 40 років.
  4. Метілметакрилаті - найбільш нестійкі до навантажень наливні підлоги, до того ж найскладніші в монтажі.

Друга група наливних підлог - це суміш цементу і додаткових елементів. Такі суміші використовують для вирівнювання поверхні перед настилом лінолеуму, ламінату або іншого покриття.

Такий вид основи називається мінеральна наливна підлога. Її заливка здійснюється в три етапи:

  1. Базова - первинне вирівнювання поверхні. Наноситься шаром в 80 мм
  2. Середній - цей шар остаточно прибирає всі ухили та нерівності, з якими не зміг впоратися базовий шар. Його товщина становить 30 мм.
  3. Фінішний - на цей шар в подальшому буде монтуватися підлога.

Переваги наливної підлоги

  • Найголовніший плюс наливної підлоги - його довговічність і невибагливість у догляді. Таке покриття, в середньому, служить близько 40 років. Ламінат, для порівняння, може "прожити" максимум років 15.
  • Також, наливна підлога вигідніше з практичних міркувань. У нього немає швів і вона стійка до пошкоджень. Та ж плитка може тріснути, а в швах збирається сміття і живуть бактерії.
  • Прибирання за таким покриттям не складе труднощів - достатньо просто протирати водою без використання додаткових засобів.

З мінусів тільки - невеликий вибір дизайну, а також складність демонтажу.

Ще один важливий момент - наливну підлогу можна самостійно залити за один день.

Наливна підлога своїми руками

Спочатку потрібно підготувати підставу. Найкраще для цієї ролі підійде бетонна або цементна підлога. Для початку роботи її потрібно ретельно очистити і пропилососити. Якщо в поверхні є великі тріщини, їх заливають герметиком, а виступи - шліфують.

В Інтернеті можна зустріти опис монтажу заливної підлоги на дерев'яну основу. Однак цього краще уникнути, так як не можна бути певним у міцності такої основи і її стійкості. Через це можливі деформації і тріщини в заливній підлозі.

Якщо ви все ж зважилися ризикнути, то дерев'яну основу, на відміну від цементу або бетону, ґрунтувати не потрібно.

Приготування розчину і заливка

  • Готувати суміш потрібно в чистій ємності. Всі інгредієнти засипаються, розбавляються водою і перемішуються за допомогою дриля. Оптимальна кількість обертів мішалки-міксера - 300.
  • Заливку слід робити на грунтовану підставу. Пам'ятайте, що для висихання грунтовки потрібно близько доби. Також важливі температура і вологість у приміщенні. Температура повинна бути 5-25 градусів, а вологість до 60%. Якщо ці показники вище, то підлога буде висихати набагато довше.
  • Починати заливати підлогу потрібно з найвищої точки. Після того, як весь простір розподілено і заповнено, заливку рівномірно розподіляють зубчастим валиком.
  • Бульбашки повітря, які утворилися при заливці прибирають голчастим валиком.
  • Товщина першого шару повинна складати від 1 до 5 мм, в залежності від стану основи.
  • Другий шар слід наносити після повного застигання першого. Після висихання останнього шару, а це трапиться приблизно через 12 годин, вся заливна підлога покривається лаком.
  • Повністю застигне і прийме форму заливна підлога через 10 днів. З цього моменту вона готова до експлуатації.

Вибравши заливну підлогу, ви отримаєте довговічність, міцність і якість за помірною ціною і без зайвих труднощів.


banner

Наши достижения

banner
banner
banner