Зробити ідеально рівну і гладку підлогу можна, якщо використовувати техніку наливної підлоги. Наливна підлога - це полімерне покриття, яке має в середньому товщину 2- 7 см. Покриття наносять у рідкому стані на вже підготовлену поверхню. Яке б не було покриття, перед заливкою в обов'язковому порядку проводиться підготовка необхідної поверхні.
Вона очищається від пилу і інших забруднень. Усуваються нерівності, шорсткості і покривається спеціальною ґрунтовкою. Для рівномірного розподілу розчину і для виключення повітряних бульбашок на поверхні наливної підлоги, застосовується голчастий валик. Як завершальний етап після заливки через 12-24 годин поверхню покривають спеціальним лаком. Процес затвердіння займає від 7 до 10 днів. В результаті виходить без стиків рівна і безшовна підлога.
Дану техніку можна застосувати в приміщеннях різного призначення: житлових, офісних, виробничих і виставкових залах.
Плюси наливної підлоги
- Тривала експлуатація зі збереженням початкового вигляду підлоги.
- Стійка до механічних пошкоджень, зносостійка, не деформується при змінах температури або від впливу з води.
- Без труднощів можна мити без спеціальних засобів. Безпечна для здоров'я людей і тварин, не горить.
Мінуси даного покриття
- Перед заливанням основи необхідна ретельна підготовка.
- Необхідна акуратність і дотримання правил безпеки при даній роботі з рівняючим розчином, так як, він токсичний і вогненебезпечний.
- Коштує покриття досить дорого, але натомість воно довговічне.
Які бувають види наливних підлог?
Кілька груп наливних підлог дають можливість вибрати їх для будь-якого виду приміщення:
- Епоксидні підлоги. Їх рекомендують як маючих високу міцність, вони витримують механічні дії. Застосовують в виробничих приміщеннях різного призначення, особливо де присутня висока вологість. Таке покриття легко витримує коливання температури до 50 градусів.
- Епоксидно-уретанові підлоги. Вони об'єднали в собі твердість і пружність епоксидного виду підлоги. Нерідко їх застосовують в місцях зі значною прохідністю - це аеропорти, вокзали, метро і т.д.
- Поліуретанові наливні підлоги. Мають значну еластичність і ударовібростійкість. При заливці в житлових або офісних приміщеннях з їх допомогою можна імітувати натуральний камінь, наносячи на поверхню акрилову фарбу.
- Метилметакрилаті підлоги. Нанесення такого підлоги швидко схоплюється протягом двох годин. Вони добре витримують навантаження, і навіть низькі температури. Використовуюьться виходячи з характеристик в холодильних камерах. Є один недолік: наявність різкого і досить неприємного запаху, який вивітрюється через деякий час.
- Цементно-акрилові підлоги. Це покриття ультрстійке при контакті з водою будь-якої температури, мийним засобом, оливою. Має протиковзаючий ефект. Може буди застосовано в басейнах.