янв
29
2019
Технологія укладання декоративного бетону багато в чому схожа з технологією укладання звичайного бетону. Відрізняє їх лише те, що при укладанні декоративного бетону здійснюється процедура армування, фарбування покривочного шару, його формування і герметизації. Укладання декоративного бетону починається з обов'язкової підготовки основи. Даний етап робіт практично нічим не відрізняється від стандартної підготовки перед укладанням звичайного бетону або асфальту.
Як відомо, і як можна судити з назви, декоративний бетон, відомий також як друкований або штампований бетон, відрізняється естетичним зовнішнім виглядом, і здатний чудово поєднуватися з будь-якими стилями архітектурного ландшафту. Декоративний або прес-бетон помітно відрізняється від звичайного бетону - і кольором, і остаточною обробкою.
Застосування якісного бетону, в якому містяться спеціальні добавки, включаючи моноволоконне армування, дають можливість гарантувати стійкість до температурних перепадів, збільшити довговічність поверхні, краю і шва, а також підвищити стійкість до ударів і стирання. Крім того, це дозволяє забезпечити ранню міцність на стиснення.
Перш ніж укладати друкований бетон, слід покрити спеціальною поліетиленовою плівкою заздалегідь підготовлену основу. Гідними армуванням може виступити або металева сітка, або залізні прути, укладені хрест-навхрест. Після завершення укладання арматури можна проводити і безпосереднє бетонування поверхні. Бетон слід укладати трохи вище рівня опалубки і шнурів, щоб після цього за допомогою рейки-правила можна було без проблем вирівняти покриття. Важливо контролювати, щоб на поверхні бетону не були різні горби і виїмки.
Процедуру загладжування слід здійснювати швидко і чітко, так як через багаторазову і тривалу обробку однєї і тієї ж ділянки над шаром бетону може з'явитися надлишок цементного молока. До того ж, потрапляння цементного молока в поглиблення малюнка в процесі трамбування текстурними матами може істотно ускладнити фінішну обробку поверхні.
Коли процедура розгладження вже проведена, на поверхні бетону слід рівномірно розсипати барвник. При цьому важливо контролювати, що барвник повністю покрив всю оброблювану ділянку. Сухий барвник повинен глибоко проникати в пори бетону. Процедура дозволить не тільки надати бетону потрібний відтінок, але також підвищити його міцність. При правильному фарбуванні бетону через кілька хвилин барвник повинен увібрати вологу і всі сухі ділянки на поверхні бетону повинні зникнути. Після цього барвник слід розрівняти за допомогою гладилки з метою видалення борозни і нерівностей. Після цього потрібно повторно провести процедуру фарбування.
Через 4-5 годин після того, як було проведено укладання, бетон можна сміливо вважати готовим для формування. Такої кількості часу цілком вистачить для того, бетон схопився, але ще не встиг застигнути. Щоб бути готовим до формування бетон повинен мати консистенцією пластиліну при кімнатній температурі.
В першу чергу, поверхню бетону потрібно покрити розділовим компонентом. Значення розділового компонента полягає в тому, щоб виключити прилипання барвника до прес-форм, а також надати поверхні контраст. Порошок роздільник слід розсипати по поверхні бетону точно так само, як і барвник, але при цьому одноразово, не розгладжуючи.
Лише на цій стадії можна сміливо приступати до безпосереднього нанесення малюнка. З цією метою слід використовувати спеціальні прес-форми, які мають рельєфний візерунок. При укладанні форм слід стежити за тим, щоб між формами не було ніяких зазорів, щоб малюнок виглядав максимально акуратно. Стандартний комплект для декорування бетону складається з 6 прес-форм. Ці форми слід розташовувати вздовж одного з країв доріжки або площадки, поступово переходячи до протилежного краю.
Після укладання прес-форм поверхня бетону повинна бути запресована за допомогою спеціального інструменту - прес-трамбування. Після цього потрібно обережно зняти і видалити форми, а при необхідності також зробити шви, використовуючи зубило-маркер. Далі потрібно дочекатися, коли бетон схопиться досить сильно - це станеться приблизно через дві чи три доби. Бетон потрібно відмити від розділового компонента за допомогою сильного струменя води, використовуючи мийку високого тиску. Залишити розділовий компонент можна лише в поглибленнях малюнка, що додасть бетону привабливий додатковий декоративний елемент.
З плином 5-6 днів після проведення заливання бетону слід двічі покрити спеціальним захисним лаком-герметиком, використовуючи кислостійкий валик або розпилювач. Ця нехитра процедура дозволить захистити поверхню декоративного бетону від руйнівних атмосферних впливів.
Коли поверхня бетону остаточно просохне, на бетоні за допомогою болгарки потрібно зробити деформаційні шви. Йдеться про своєрідні буферні простори, що запобігають температурній деформації шару. Для цього потрібно використовувати алмазний диск для важкого бетону, а поверхню потрібно прорізати на третину глибини і на всю ширину бетонного шару.
Деформаційні шви повинні розташовуватися далеко не по всій поверхні бетону, а лише в місцях можливого зламу, тобто на перегинах рельєфу місцевості, на поворотах доріжки і над трасами комунікацій. Якщо доріжка буде абсолютно рівною, то надрізи слід виконати приблизно через кожні три метри. Якщо ж таким чином вимощена занадто велика площа, то з метою виключення подальшої деформації потрібно нарізати поверхню квадратами зі стороною приблизно 3-4 метри. Отримані прорізи потрібно заповнити поліуретановим герметиком.
Спасибо за обращение!