Украина, 65000, г. Одесса, ул. Новосельского - 94, оф. 20

Укладання бетонної підлоги в зимовий час

ноя

10

2018

Основою практично будь-якого приміщення будівельного об'єкта є бетонна підлога. Це найпростіший і найпоширеніший на сьогоднішній день вид влаштування підлоги. Зараз до бетонних підлог пред'являють досить жорсткі вимоги - вона повинна бути максимально рівною, довговічною, не пилити і при цьому її ціна повинна бути прийнятною. Зазвичай витрати на виготовлення підлоги складають до 25% від вартості всього об'єкта. А на вартість виробництва бетонних підлог істотно впливає пора року. Так, наприклад, взимку вона значно зростає, що пов'язано з додатковими витратами по забезпеченню міцності застиглого бетону.

Укладання бетонної підлоги в зимовий час вимагає використання спеціальних технологій, так як з вже покладений бетон замерзає при температурах нижче -4 ° С. Причому лід на верхньому шарі починає утворюватися вже при температурі від - 0,5 ° до - 1,5 ° С. При замерзанні тільки що покладеного бетону його міцність зменшується на 50%, що сильно впливає на довговічність бетонної підлоги і її стійкість до перепадів температур. У зв'язку з цим свіжоукладений бетон повинен бути захищений від замерзання. Мінімальна достатня міцність, яку повинен мати бетон до моменту припинення його зігрівання в зимовий період становить 3,5 МПа. Для досягнення такої міцності потрібно 2 дні витримки з температурою навколишнього повітря не менше 10 °С.

Низькі температури сильно впливають на швидкість процесу гідратації цементу, збільшуючи час застигання, і як наслідок - повільний набір міцності бетону.

В таких умовах для зниження ризику пошкодження бетону і збереження, закладених при проектуванні, характеристик зацікавленими сторонами повинні прийматися  всі необхідні заходи.

Недотримання вимог до зимового бетонування призводить до наступних проблем:

  • підвищені витрати на виготовлення бетонної підлоги;
  • витрати додаткового часу на обробку поверхні;
  • утворення тріщин і раковин;
  • здуття і розшарування поверхневого шару;
  • низька міцність і пластичність бетонної підлоги;
  • пилуюча поверхня.

Для укладання бетонної підлоги в зимовий час рекомендована температура бетонної суміші становить 13 ° С. При більш високій температурі в складі суміші зазвичай присутня більша кількість води, що може потім привести до підвищеного утворення тріщин.

Бетонна суміш повинна мати мінімальну осадку, при якій зберігається її працездатність. Додавання води на об'єкті від 5 до 10 літрів на 1 кубічний метр призводить до збільшення часу застигання бетону на 1-2 години, що в свою чергу затримує операції обробки поверхні і терміни зняття форм. Застосовуючи різні хімічні добавки, які збільшують частку цементу в суміші і прискорюють час застигання, таку проблему можна уникнути. Слід також враховувати той факт, що добавки прискорюють застигання бетону не запобігають його замерзанню. При цьому не рекомендується застосовувати добавки, що містять хлориди, так як це призводить до корозії арматури.

Особливу увагу при укладанні бетонної підлоги в зимовий час необхідно приділяти підготовці поверхні, на яку укладається бетон. Крім звичайних процедур, необхідно видалити лід і сніг з металевих елементів. Для забезпечення якісного зчеплення бетону з основою, температура бетонованої поверхні повинна бути вище точки замерзання. Зазвичай це досягається добрим прогрівом приміщення і захистом основи від втрати тепла.

При укладанні та розрівнюванні бетону на майданчику, для забезпечення мінімальних втрат температури бетонної суміші, проміжок часу від її безпосереднього виготовлення до самого укладання повинен бути мінімальним.

Після розрівнювання поверхня бетону повинна бути захищена як від замерзання, так і від швидкого висихання (при використанні спеціальних сушарок). Зазвичай для захисту бетону рекомендується накривати його поліетиленовою плівкою, або, якщо розміри майданчика невеликі, проводити обробку поверхні рідким силером. Зняття форм проводиться протягом семи днів, коли бетон набере міцність до 24 МПа. При цьому різниця температур між навколишнім повітрям і бетоном повинна бути якомога менше.

Процес укладання бетонної підлоги в зимовий час вимагає ретельного підходу. Тому бажано довірити його висококваліфікованим фахівцям, які професійно і в строк виготовлять бетонну підлогу навіть в настільки помилкових погодних умовах.


banner

Наши достижения

banner
banner
banner